ORATORIJ 2007

Leto je naokoli in ponovno se oglašamo veseli in nasmejani iz oratorija v Horjulu. Oratorij je trajal od 4. do 8. julija, katerega se je udeležilo 110 otrok in 24 animatorjev. Jutra smo pričeli z dvigom zastave, himno, jutranjo molitvijo, ogledom gledališke igre o Kekcu, ki jo je režirala Barbara Seliger, nadaljevali z katehezo in delavnicami. Po opoldanski molitvi smo se dobro podprli in rajali v popoldne, ki smo ga končali s spustom zastave in himno. Otroci so lahko letos izbirali med velikim številom delavnic, in sicer: športno, skavtsko, frizersko, novinarsko, plesno, folklorno, kuharsko, izdelava cekrčka, razglednic, nakita, Kekčeve palice in Pehtine skrivnosti. Za marsikoga med nami pa je bil celodnevni izlet v Tamar, h kapeli Marije Pomagaj, pravo doživetje in poživitev ob vznožju mogočnega Jalovca ter preostalimi čudovitimi gorami. Maševal je naš župnik. V nedeljo smo oratorij zaključili s sv. mašo, ogledom igre ter prijetnim klepetom s starši ob sladkem prigrizku.

jutranji zbor na poti v Tamar pred nami Jalovec maša pri kapeli igra o Kekcu vodne igre voooodne igre p. Silvo Šinkovec slastni krofi delavnice-rutke delavnice-cekarčki igre veriga vodne igre-ujemi balonkdo bo moker Kekčeva palica delavnice-zapestnice